łóżka i tapczaniki

Jest 54 produktów.

Pokazano 1-50 z 54 pozycji

Aktywne filtry

Tapczanik, łóżeczko czy łóżko

Detale - dla niektórych znaczące, dla innych niedostrzegalne. Różnice między tapczanikiem dziecięcym a łóżeczkiem są widoczne na pierwszy rzut oka. Porównując natomiast tapczanik z łóżkiem sprawa nie jest tak oczywista. Łóżeczka kojarzą się z miejscem spania niemowlaków. Dla podwyższenia bezpieczeństwa posiadają szczebelki lub barierki ochronne. Tapczaniki dziecięce zdecydowanie nie nadają się dla niemowląt. Co prawda posiadają często tzw. boczek, ale nie pełni on funkcji zabezpieczającej naszego małego użytkownika. Decyzja od kiedy dziecko może spać na tapczaniku należy do rodziców. Dlaczego? Wielu rodziców boi się, że 2-3 latek po prostu spadnie z łóżka na podłogę i zrobi sobie krzywdę. Z wypowiedzi doświadczonych rodziców wynika, że te obawy są bezpodstawne. Po pierwsze wysokość tapczanika jest na tyle mała, że nawet podczas niespokojnej nocy i niekontrolowanego upadku trudno byłoby sobie zrobić krzywdę. Po drugie ryzyko jest podobne jak i przy osobie dorosłej. Czy kładąc się spać boimy się, że wylądujemy na podłodze? Raczej nie. Nawet jeśli mamy łóżko kontynentalne to nie czujemy stresu w tym temacie.

Zalety tapczanika dziecięcego

Po pierwsze coś co może być dużym źródłem radości dla dziecka to możliwość personalizacji tapicerki. Poduszki w czerwone autka, siedzisko w pociągi, a boczki niebieskie. Nikt nie mówi, że każde połączenie będzie wyglądało doskonale. Możemy wybierać wspólnie wśród mnóstwa wzorów i kolorów.

Po drugie ergonomiczna forma. Jeśli nie mamy wiele miejsca to bardzo dobre rozwiązanie. Na dzień składamy tapczanik do rozmiarów wygodnego fotela. By odpowiednio wypocząć rozkładamy mebel i otrzymujemy pełnowymiarowe łóżko jednoosobowe.

Po trzecie funkcjonalność. Pojemnik na pościel to duży atut. Przede wszystkim pomoże w utrzymaniu porządku. Ponadto to dobry sposób, by wyrobić w naszych pociechach zwyczaj ścielenia łóżka.

Przyjemne dla ucha nazwy pokazują docelowy rynek tych mebli. Tak naprawdę konsumentem ostatecznym pozostają dzieci. Dlatego tapczanik Maciuś czy Jacuś świetnie odzwierciedlają poziom wiekowy użytkowników.

Łóżko dziecięce jednoosobowe - krok w dorosłość?

Ostatnim etapem korzystania z nocnego wypoczynku jest łóżko. Fundamentalny mebel w każdej sypialni czy dziecięcym pokoju. Kiedy następuję czas na wymianę? Dużo zależy od intensywności użytkowania. Możemy wymienić tapczanik na łóżko dopiero wtedy, gdy wysoko-elastyczna pianka PUR zacznie się odkształcać. Czy to nastąpi po 3 czy 10 latach trudno powiedzieć.