taborety kuchenne

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Taborety do kuchni a krzesła do salonu?

Dziś to oczywiste, że w każdym widzimy krzesła czy stołki. Przenieśmy się na moment w przeszłość. Z historii dowiadujemy się, że siedziska pełniły funkcje polityczne, były symbolem władzy i pozycji np. w Egipcie dostępne były tylko dla rodziny faraona. Jest to jeden z najstarszych sprzętów do siedzenia w każdej cywilizacji. Na dworze Ludwika XIV, jedynie wybrańcy, których wskazywał sam król mogli zasiadać na taboretach. Oparcie dodane do siedziska rozpoczęło rewolucję w postrzeganiu tego rodzaju elementu meblowego. Nie chcemy zapominać jednak, że podstawą dzisiejszych krzeseł był właśnie taboret. I zapewniamy, że to nie jedynie relikt przeszłości, chociaż trzeba przyznać, że dziś nie zajmuje już prestiżowej funkcji.

Dlaczego tak stawiamy sprawę. Krzesła z oparciem rzeczywiście wyglądają bardziej elegancko i trzeba z przykrością przyznać, że to wygodniejsza forma jeśli chcemy spędzić chwilę w pozycji siedzącej. Taborety do kuchni to strzał dziesiątkę, właśnie w tym pomieszczeniu możemy wykorzystać ich potencjał. To nie luźne wnioski, bez głębszego znaczenia.

Może myślisz, że taborety do kuchni  tylko popsują nowoczesną aranżację, a może uważasz,, że przydają się tylko by wymienić żarówkę w żyrandolu. Otóż nie. Ten mały element meblowy może być dobrym dodatkiem zamiast krzeseł z oparciami. Nie wierzysz? Poniżej kilka solidnych atutów, które mogą skłonić do zakupu taboretu tapicerowanego czy stołka kuchennego z twardym drewnianym siedziskiem:

- solidne wykonanie (drewno)

- miękkie siedzisko (w przypadku wersji tapicerowanych)

- praktyczność

- ergonomiczne wymiary

- nowoczesna forma

- wielofunkcyjność

Taborety do kuchni możemy wsunąć pod stół, dzięki czemu nie będą one zajmowały tyle miejsca co krzesła z oparciem. To bardzo dobre dopełnienie małego stołu lub nowoczesnego narożnika kuchennego.

Podstawowa budowa: 4 nogi, siedzisko drewniane lub tapicerowane

Wykonanie: drewno

Taborety do kuchni duży wybór

Dbamy by nasza oferta taboretów stale rosła w siłę. Kombinacji nawet w tak prostym rodzaju mebla jest wiele. Zacznij od dołu. Nogi mogą być między innymi: w kształcie prostopadłościanu, owalne, proste lub wygięte, 3 lub 4. Siedzisko drewniane lub tapicerowane. Tkanina plamoodporna, plusz, plecionka. Kolor wybarwienia drewna: wenge, sonoma, biały. Wszystkie parametry można dowolnie łączyć więc otrzymujemy tysiące wzorów. Spersonalizuj swój własny taboret kuchenny.