stoły

Jest 48 produktów.

Pokazano 1-48 z 48 pozycji

Aktywne filtry

Stoły do kuchni i jadalni

Planujesz miejsce na codzienne spotkanie przy posiłku. Masz do dyspozycji oddzielną jadalnię albo połączoną z salonem czy kuchnią? Niezależnie gdzie powstanie ta aranżacja to przyznasz, że niezbędnym elementem będzie solidny stół drewniany. Nie zachęcamy Cię do szklane blaty, ponieważ jak dotąd nie mamy takich w ofercie.

A ty pokaż swoje nogi

Gdy stoisz przed wyborem i myślisz, który stół do jadalni będzie najbardziej pasował do Twojego wnętrza, a zarazem okaże się wystarczająco duży i funkcjonalny powinieneś wiedzieć kilka rzeczy.Podstawą każdego stołu są nogi.Więcej na temat ich rodzajów znajdziesz w artykule: "Przewodnik po stołach do jadalni lub kuchni." W treści znajdziesz ciekawą infografikę dotyczącą kształtów i stylów nóg stołowych. Pewnie powyższe stwierdzenie nie jest dla Ciebie odkrywcze. Skoro jednak o tym wspomnieliśmy to przypomnijmy, że do nowoczesnych wnętrz wybierzemy proste formy. W pomieszczeniach klasycznych lub stylowych aranżacjach z Prowansji czy w stylu glamour możemy sięgnąć do ludwikowskich kształtów lub nóg giętych.

Ręce na widoku

Może jako dzieci słyszeliśmy przestrogę nogi ze stołu. Jesteśmy przekonani, że dolne kończyny powinniśmy trzymać w ryzach. Jak natomiast trzymać etykietę, gdy nie wiemy co zrobić z dłońmi? Zgodnie z savoir-vivre: Czekając na posiłek powinniśmy siedzieć wyprostowani trzymając na blacie jedynie dłonie, nie łokcie. Blat to drugi najważniejszy element stołu. Jego cena w znacznym stopniu zależy od materiału wykonania. W większości przypadków w naszym sklepie będziesz miał 2 możliwości: laminowane i fornirowane.

Rośnij duży okrąglutki

Okrągłe stoły w jadalni czy kuchni to bardzo modne rozwiązanie. Z resztą nie tylko w domu. Przy organizowaniu sal bankietowych również wiele młodych par decyduje się na białe stoły okrągłe zamiast usadzenia gości w tzw. podkowę. Jeśli chodzi o funkcjonalność to opcja rozkładania może bardzo ułatwić życie. Szczególnie w sytuacjach gdzie niespodziewanie przyjdzie Nam wyprawić kolację lub obiad dla większej liczby gości będzie to przydatna opcja. Nie będziemy przecież zmieniać mebli albo pożyczać ich od sąsiada.

Zobacz także naszą infografikę: 10 najważniejszych zasad savoir-vivre przy stole.

Życzymy udanych zakupów
Internetowy sklep meblowy

noka.pl