łóżka

Jest 60 produktów.

Pokazano 1-50 z 60 pozycji

Aktywne filtry

Już pora spać..

Każda chwila jest dobra na małą drzemkę, prawda? Do krótkiej regeneracji w ciągu dnia nie potrzebujemy wyszukanego miejsca. Zupełnie inaczej jest z głębokim snem. Na pewno dobrze zdajesz sobie sprawę, że przeciętnie 1/3 życia spędzamy w sypialni. Ci bardziej kreatywni od czasu do czasu zamieniają oazę spokoju i wypoczynku w salę gimnastyczną, ale my skupimy się jeden na podstawowej funkcji tego pomieszczenia.

Łóżko do sypialni rządzi..

Szafę, komodę czy lustro możemy ustawić w zasadzie wszędzie. Tak jak nie umieszczamy piekarnika w łazience, a szafki do butów w kuchni, jeśli chodzi o łóżka to w każdym domu znajdziemy je w tym samym pomieszczeniu. Skoro to centralny element każdej sypialni to warto poznać kilka ważnych szczegółów, które pomogą Nam dokonać dobrego wyboru.

Dopasowany rozmiar

O ile w za dużym swetrze możemy się czuć luźno i nawet modnie to zbyt duże łóżko w naszej sypialni może sprawić, że nie będzie się jak poruszyć. Musimy pamiętać, że tzw. ciągi komunikacyjne powinny mieć swobodny przepływ. W praktyce oznacza to, że jeśli do małej sypialni o wymiarach 2,5 na 4 metry wstawimy łóżko 200x220 to jedna osoba będzie musiała spać od ściany. Wstawanie do pracy będzie wiązało się z przejściem po plecach współmałżonka, a ciężko zrobić to tak żeby się nie obudził. W takiej sytuacji pozostaje Nam wybrać rozmiar 120x200, na takiej powierzchni też się wyśpimy a zyskamy miejsce na szafki nocne i przejścia po obu stronach.

Akcesoria i funkcje

Oprócz odpowiedniej wielkości fundamentu potrzebujesz zapewne wygodnego materaca. Możesz go kupić w naszym sklepie internetowym lub stacjonarnym salonie innej firmy jeśli wolisz. W szafie brakuje Ci miejsca? Przyda się pojemnik na pościel lub wysuwane szuflady. Dokładnie sprawdź przed zakupem, czy opis przedmiotu zawiera informację o stelażu. Niektóre modele łóżek do sypialni mają go w zestawie, a czasem trzeba dokupić stelaż oddzielnie. Wysokie wezgłowie może się przydać jeśli lubimy zanurzyć się w kolejnej części ulubionej trylogii przed spoczynkiem. Łóżka z pojemnikiem na pościel mogą mieć dodatkowo mechanizmy wspomagające podnoszenie wieka skrzyni lub ułatwiające jej wysuwanie, w zależności od konstrukcji.

Łóżka kontynentalne i łoża małżeńskie

Przybliżmy na koniec 2 rodzaje mebli o niestandardowej formie. Łóżka kontynentalne - cechuje budowa warstwowa. Nie posiadają one klasycznego materaca ponieważ konstrukcja zawiera już warstwy z kieszeniowym systemem sprężyn lub wysokoelastyczną pianką typu PUR. Rodzaj ten występuje w wersjach 2-osobowych. Łoża małżeńskie jak sam nazwa wskazuje skierowane są do konkretnej grupy docelowej. Używa się tego nazewnictwa przy określaniu łóżek od dużych powierzchniach 160x200 i powyżej.

Życzymy spokojnych snów

Internetowy sklep meblowy

noka.pl