krzesła

Jest 30 produktów.

Pokazano 1-30 z 30 pozycji

Aktywne filtry

Wyzwanie dla designerów

Jeden z najstarszych elementów meblowych świata. Od wieków stanowiło symbol władzy, autorytetu, urzędu. Dla przeciętnego użytkownika jego budowa nie budzi większych emocji. Nóżki, siedzisko umieszczone około 50 cm nad ziemią, oparcie, czasem podłokietniki. Wykonywane dziś z drewna, metalu, tworzyw sztucznych szkła, kamienia i nie wiadomo czego jeszcze okazało się niezbędnym przedmiotem w życiu człowieka. Właśnie jego prostota sprawia, że pozostaje ono najtrudniejszym wyzwaniem designerów. Pierwsze zalążki tej użytkowej architektury wnętrz możemy dostrzec w Egipcie. To stamtąd wyróżniamy 3 typu tego rodzaju mebli: składany stołek krzyżowy (możemy dziś go znaleźć w stałym ekwipunku zapalonych wędkarzy), stołek sztywny i krzesło szkieletowe. Modyfikacja tych schematycznych konstrukcji nastąpiła dopiero w XIX wieku.

Co 3 nogi to nie jedna

Oczywiście w większości przypadków krzeseł drewnianych mamy do czynienia z konstrukcją opartą na 4 nogach. Jednak już w kulturze mykeńsiej (ok. 1500 r p.n.e.) możemy zauważyć bardziej ekonomiczny kierunek projektowania. Koncepcja ta jest dziś rzadko spotykana, choć świetnie prezentuje się w aranżacjach miejskich loftów.

Klismos, przełom w świecie krzeseł

W przybliżeniu 400 lat przed Chrystusem w starożytnej Grecji powstał Klismos krzesło z wygiętymi nogami i wklęsłym oparciem. Cóż to była za stabilność i komfort jak na tamte czasy. Taki hit sezonu. Kiedy tak naprawdę krzesła weszły do codziennego użytku? Dopiero w XIV wieku, czyli we wczesnym średniowieczu zamieniono popularne ławki i skrzynie na Coś bardziej praktycznego.

Krzesła drewniane i nie tylko

Obiecujemy, że już nie będziemy zanudzać Cię wyprawami w przeszłość. Skupmy się na naszej bieżącej ofercie. Co możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym jeśli chodzi o kategorię krzesła do salonu? Przede wszystkim prezentujemy szeroki wybór krzeseł tapicerowanych przeważnie z drewna bukowego. Naturalne drewno malowane jest wysokiej jakości farbami dzięki czemu uzyskujemy duży wybór jeśli chodzi o kolorystykę. Najczęściej wybierane wybarwienia to wenge, orzech i olcha. W nowościach z najdziesz także krzesła białe, szare czy rustykalne. Oczywiście możesz zdecydować się na zestawy dla 4 i 6 osób wraz z odpowiednim stołem i liczyć przy tym na promocje cenowe.

Polecamy:

filmik: 

Jak powstaje Twoje krzesło?

poradnik:

Jak czyścić meble tapicerowane?

Jak odnowić stare krzesła?

Życzymy udanych zakupów
internetowy sklep meblowy
noka.pl