fotele

Jest 27 produktów.

Pokazano 1-27 z 27 pozycji

Aktywne filtry

Krótki background, czyli co w siedzisku piszczy

Zdecydowanie lepiej, żeby uniknąć jakichkolwiek zgrzytów przy wyborze odpowiedniego fotela do salonu. Z przyjemnością zabierzemy Cię w podróż w przeszłość, która przybliży ci ten unikatowy mebel. Wybraliśmy kilka ciekawostek historycznych, które poszerzą Twoją wiedzę przed zakupem. Najciekawsze okazy zamierzchłych czasów przypadały królom i do tej pory znane są jako trony. Greckie słowo thrònos na ogół dotyczy wysokiego fotela z oparciem, poręczami i podnóżkiem. Zwróćmy choćby uwagę na siedzisko starożytnego Salomona, uznanego za jednego najbogatszych władców ziemi. Jego wykonanie różniło się od przedmiotów używanych w naszym otoczeniu. Był to wielki tron wykonany z kości słoniowej, powleczony wysokiej jakości złotem, z poręczami i baldachimem. Jednym słowem 'na bogato'. Trudno powiedzieć, na ile wygodnie się z niego korzystało, ale chodziło tutaj znacznie bardziej o funkcje reprezentacyjną. Zejdźmy teraz na ziemię bliżej naszych czasów. Użytkowe formy krzeseł czy czegoś na podobieństwo foteli pojawiają się w renesansie, by potem co prawda dopiero w XIX wieku uderzyć pełną parą. To właśnie wtedy na rynek wchodzi tapicerka sprężynowa i wreszcie możemy mówić o prawdziwym komforcie użytkowania. Do dziś fotele tapicerowane są stałym elementem przestrzeni. 

Czas na totalne szaleństwo

Rozmawiając o urządzaniu mieszkania lub domu często odwołujemy się do określonej stylistyki. Wymarzone wnętrze może mieć nowoczesny charakter, być w stylu glamour czy tworzyć modny loft. Jeśli chodzi o idealny Fotel do salonu kompletnie nie musimy się ograniczać. Dlaczego? Niezależnie od otoczenia nasze siedzisko może przełamać konwenanse. Jak to zrobić? I czy należy się tego bać? Strach ma wielkie oczy a designerski pikowany chesterfield w klasycznym pokoju może się okazać hitem, który olśni Twoich gości i określi Cię jako ikonę stylu. Jaskrawe lub pastelowe tkaniny stają się punktem zwrotnym w neutralnych aranżacjach. Sam oceń czy nie warto zaszaleć..

Fotel Uszak zaprojektowany, by służyć i chronić

Legenda, która narosła wokół tego modelu nie ma sobie równych. Polskie tłumaczenie odbiega nieco od jego oryginalnej formy z języka angielskiego czyli Wingback chair. Boczki w kształcie skrzydeł (w naszym języku oddane jako uszy) i wysokie oparcie ponad głowę ochraniały użytkownika przed przeciągiem. Współczesne odmiany również pozwalają się ukryć się niczym w kokonie w zagłębieniu tej formy meblowej. Ostatecznie Fotel uszak w XXI wieku doczekał się zaszczytnego miejsca. Innowacyjni projektanci bazując na tym fundamencie prześcigają się  jeśli chodzi o detale, tkaniny i zdobienia. Dzięki temu mamy z czego wybierać. Świetnym zastosowaniem ze względu na budowę znalazł on jako fotel dla mam karmiących. Zarówno malec jak i jego mamusia mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze tkanin, zadzwoń do Nas. Mili ludzie z biura obsługi klienta chętnie odpowiedzą na Twoje i pytania i zapewnią profesjonalne doradztwo.

Życzymy udanych zakupów

Internetowy sklep meblowy
noka.pl