szafki

Jest 12 produktów.

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Aktywne filtry

Szafki do salonu

Zacznijmy od prostej definicji co rozumiemy przez pojęcie szafka w naszym sklepie internetowym. Odnieśmy się do potocznych definicji z dostępnych słowników języka polskiego: To niewielki zamykany mebel posiadający półki. Mimo swoich gabarytów szafki mogą stać się Twoim sprzymierzeńcem w utrzymaniu ładu na miarę perfekcyjnej Pani domu, w Twoim salonie.

W związku z szeroką ofertą szafek spróbujemy dla ułatwienia dokonać podstawowego podziału tego rodzaju mebli ze względu na sposób umiejscowienia oraz funkcjonalne przeznaczenie.

Szafki wiszące, górne 

To jedna z podstawowych kategorii. Co jest ich cechą charakterystyczną? To proste. Posiadają możliwość powieszenia lub konieczne należy je zamontować na ścianie jeśli chcemy, żeby dobrze spełniały swoją rolę. Do montażu używamy zazwyczaj kołków rozporowych lub specjalnych taśm montażowych. Dzięki temu możemy ograniczyć małym dzieciom dostęp do niektórych przedmiotów. Wystarczy określić taką wysokość powieszenia szafki, aby maluchy nie mogły tam sięgnąć. Ma to także względy praktyczne, montując je na wysokości swojego wzorku mamy do nich wygodny dostęp.

Szafki dolne, stojące

Szafki stojące zazwyczaj mają większą pojemność oraz dają nam możliwość wyboru z szerszego spektrum wymiarów. Warto zwrócić uwagę na instrukcję, tak jak w przypadku regałów, czy nie ma konieczności dodatkowego mocowania szafki stojącej do ściany w celu podwyższenia poziomu bezpieczeństwa. Podstawą takich szafek są nóżki, w niektórych wypadkach mogą one być bardzo stylową ozdobą (np. meble systemowe Donatello). W obu kategoriach możemy dostrzec podobieństwa. Drzwi uchylne z uchwytami, fronty otwierane w systemie push-click, fronty szklane, półki otwarte przeplatane z zamkniętymi i wiele innych rozwiązaniach a także ich połączeń wykorzystuje się w projektowani i produkcji szafek do salonu.

Podział ze względu na przeznaczenie

Podziału szafek możemy także dokonać poprzez określenie pomieszczeń i funkcji ich użytkowania. W ten sposób wyróżniamy szafki:

  • szafki pod telewizor (RTV)
  • łazienkowe
  • kuchenne
  • narożne
  • na buty
  • nocne